İnternet

Google Öğretmenler Günü'nü unutmadı

Özel gün ve tarihlerde anasayfasındaki logosunu değiştiren Google, Öğretmenler Günü'nü de unutmadı.

Google Öğretmenler Günü'nü unutmadı

Ülkeler ve insanlar için önemli olan tarihleri unutmayan ve anasayfasını bu özel günlerde değiştiren Google, Öğretmenler Günü'nü unutmadı. Doodle adını verdiği logosunu değiştiren Google, animasyonlu bir çalışmaya imza attı.

Google Öğretmenler Günü'nü unutmadı

Logosuna dönen bir dünya simgesi ekleyen Google'da bu logoya tıkladığınızda Öğretmenler Günü aramasına gidiyorsunuz. Google daha önce de birçok özel günde bu tarz logo değişiklikleri yapmıştı. Teknoloji devi genelde ünlü isimlerin doğum tarihlerinde ya da ülkeler için önemli günlerde logosunu değiştiriyor.

Öğretmenler Günü

Her ne kadar Türkiye'de 24 Kasım olarak kutlansa da Öğretmenler Günü bazı ülkelerde farklı tarihlerde kutlanan özel bir gün. Türkiye'de 24 Kasım olmasının sebebi ise 24 Kasım 1928 tarihinin Türkiye Cumhuriyeti devletininin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün "Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği"ni kabul ettiği gün olmasıdır. Birçok ülkede 1994’ten bu yana her yıl 5 Ekim günü UNESCO tavsiyesiyle Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.