İnternet

Google TV geliyor!

Google Başkanı Eric Schmidt Cuma günü Edinburgh TV fuarında Google TV ile ilgili müjdeyi verdi!


Gelecek yılın başında avrupada Google Tv devreye girecek. İzleyicilerine televizyon ve internet içeriğinden bir karışım sunacak olan Google TV'de TV ekranında bir browser(gezgin) programıyla gezinilebilecek. Fakat Google'in işi bu kadar kolay olmayacak. birçok TV firması içeriğini Googe TV ile paylaşmakta tereddütlü daranıyor.
Google TV Amerikada test yayınına başlayınca 3 büyük TV kanalı buna karşı çıkmıştı.  Karşı çıkmalarındaki en büyük etken ise kaybedecekleri reklam payları. Bu nedenden dolayı Google TV'ye set top box sağlayan şirket Logitech cihazlarını 299 dolardan 99 dolara kadar indirmişti.

1314629052_logitech-revue-google-tv.jpg
Youtube'a sahip olmasına rağmen Google TV hanüz başarıyı yakalamış durumda değil. Fakat bu direnç kırılırsa hem Youtube hem de tüm TV'lerin arşivleri Google'a açılırsa izleyici de tüm içeriklere Google TV üzerinden istediği zaman kolaylıkla ulaşabilir olacak.
Google bu konuda daha önceden elini güçlendirmiş görünüyor. Çünkü geçenlerde satınaldığı Motorola Mobility'nin 15 bin patenti arasında internet TV ile ilgili patentler de yer alıyor. Eric Schmidt ise bu patentlerle ilgili görüşlerini Google TV'nin sunumunda açıklamadı. Fakat teknik olarak Google'ın eline TV'ler karşısında bu patentlerin bir koz olarak geçeceği söylenmekte.

Google TV'ye göz atmak isterseniz TIKLAYIN
Yorumlar
Misafir
Etkileyici olacak gerçekten
Cevapla
Misafir
Google yapacağını yapıyor ;)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.