İnternet

Google ünlü algoritmasını geliştirdi

Google'ın algoritması yenileniyor.

Google ünlü algoritmasını geliştirdi

Bir gün önce 15. Yılını kutlayan Google’ın başladığı günden bu yana çok maceraları ve bir o kadar da geliştirmeleri oldu. Larry Page ve Sergey Brin’in garajında ortaya çıkan fikir dünyanın en parlak fikirlerinden biri olarak tarihe geçti. İnternette veri arama konusunda algoritmasıyla üstün bir başarı kazanan site aynı zamanda internetin tüm gidişatını değiştiren bir gelişme oldu.

Google şimdi önemli bir gelişme daha katediyor ve bu ünlü algoritmasını değiştiriyor. Google’ın Hummingbird olarak adlandırdığı yeni algoritmada %90 oranında tüm aramalarını etkileyecek.

Google’ın 2010’daki algoritması “Caffeine” olarak adlandırdığı gizli formüldü. Son yıllarda sesli cevap verme üzerine yeni teknolojiler geliştiren Google algoritmasını da buna paralel olarak geliştirdi. Google temsilcilerinden Singhal, “Bir şeyler arayarak zamanınızı harcamayın, siz yaşamaya zaman ayırın” diyerek Google’ın hayatınıza sunduğu bu muhteşem fırsatı da vurguluyor.

Sonraki sayfalarımızda Google'ın çeşitli videolarını izleyebilirsiniz.

GooglePlex’te hayat

En iyi çalışma ortamı:

Google’ın yeni Zürih ofisi

Google’ın New York ofisinde bir gezinti:

Google Avustralya’da

Bir diğer Google ofisi

Google Şikago:

Google Şikago 2:

St.Petersburg’ta Google’dan kareler

Google veri merkezinde küçük bir tur:

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.