İnternet

Google, ünlü YouTuber'ın cezasını kesti!

Google, intihar eden kişiyle dalga geçen Logan Paul'un cezasını kesti.


YouTube'da geçtiğimiz gün büyük bir olay yaşanmıştı. 15 milyon takipçiyi deviren Logan Paul, Japonya'da intihar ormanı alanında yaptığı çekim sırasında, gerçekten de kendini asıp intihar etmiş birine rastlamış ve bununla dalga geçmişti.

Gelen tepkiler üzerinde videoyu kaldıran ve ardında da özür dileyen Logan Paul için bugün Google cephesinden bir yaptırım geldi. Google, Logan Paul ile olan Google Önerilen reklam programını fesih etti.

YouTuber'lar için önemli gelir kaynağı olan Google Önerilen reklam programının fesih edilmesi Logan Paul'un artık milyon dolarlar kazanamayacağı anlamına geliyor.

Ayrıca YouTube içerik platformu olan Red de Logan Paul için geçerli olmayacak. YouTube Red sayesinde, YouTuber'lar ücretli içerikler üretilip hatta YouTube stüdyolarını kullanabiliyordu. Logan Paul bu haktan da men edildi.

YouTube cephesinden Logan Paul'un kanalının kapatılmasını bekleyenler vardı. Ancak YouTube kendisinin de gelir elde ettiği kanalı kapatmak yerine, Logan Paul'a ödediği parayı kesmeyi tercih etti. Bakalım ilerleyen günlerde hala konuşulan bu konu hakkında başka yaptırımlar uygulanacak mı?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.