İnternet

Google+ verilerinizi indirin!

Yakında tarihe karışacak olan Google+ sosyal ağında bulunan verilerinizi nasıl indirebileceğinizi bu yazımızda anlatıyoruz.

Google+ verilerinizi indirin!

Google'ın büyük umutlarla piyasaya sürdüğü bir hizmeti daha sonlandırılıyor. Sosyal ağ olarak hayatına başlayan ancak kullanıcıların ilgisini çekemeyen Google+ 2 Nisan itibariyle kapanıyor. Sosyal ağ kapanmadan verilerinizi almanın bir yolu da bulunuyor.

Google+ verilerinizi indirin!

Bunun için öncelikle Google oturumu açmanız gerekiyor. Bu işlemi yaptıktan sonra aşağıdaki adımları takip ederek siz de Google+ verilerinizi yedekleyebilirsiniz. Bu veriler içinde Google+ Circles, Topluluklar ve Stream verileri bulunuyor. İşte Google+ verilerinizi indirmenin yolu:

  • Öncelikle Google+ veri yedekleme sayfasına girin. 
  • Daha sonra bu sayfada tüm Google+ verilerinizi indirme başlığı altında yer alan Verilerinizi indirin linkine tıklayın:
  • Açılan sayfada hangi verilerinizi indireceğinizi işaretleyin (standart olarak hepsi işaretli gelir). Hepsini indirmek isterseniz işaretlere dokunmayın.
  • Aşağıda bulunan Next işaretine tıkladığınızda size arşiv türünü (zip ya da tgz) arşiv boyutunu ve arşivin size gönderileceği yöntemi seçebileceğiniz bir menü geliyor.
  • Bu işlemin ardından Create Archive tuşuna bastığınızda arşiniviz oluşturulmaya başlanıyor. Bu işlem bittiğinde size e-posta ile bilgi verileceği de yazıyor ekranda.

Google+ verilerinizi indirin! - Resim : 1

Bu işlemleri yaptığınızda yedekleriniz oluşturulmaya başlanıyor ve yedekler bittiğinde size haber veriliyor. Bu sayede Google+ üzerindeki verilerinizi yedeklemiş oluyorsunuz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.