İnternet

GSM, elektrik ve doğalgaz hizmetleri e-devlet üzerinden yapılabilecek

Her geçen gün yeni hizmetlerle zenginleşen e-devlet üzerinden GSM, elektrik ve doğalgaz abonelikleri de yapılabilecek.

GSM, elektrik ve doğalgaz hizmetleri e-devlet üzerinden yapılabilecek

Birçok hizmetin alınabildiği ve hayatı büyük oranda kolaylaştıran e-devlet platformuna yeni hizmet kalemlere eklendi. Buna göre GSM, elektrik ve doğalgaz abonelikleri e-devlet üzerinden yapılabilecek.

GSM, elektrik ve doğalgaz abonelikleri e-devlet üzerinden yapılabilecek

Konuyla ilgili açıklama Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yapıldı. “Bürokrasinin Azaltılması ve e-Devlet Toplantısı”nda kamuda dijital dönüşümü tamamlamaya yönelik açıklamalarda bulunan Oktay, Mart ayı itibarıyla elektrik, doğalgaz ve GSM operatörlerine abonelik işlemlerinin e-devlet üzerinden yapılabileceğini duyurdu.

Abonelik sonlandırması da yapılabilecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Vatandaşlarımızın en çok vaktini alan işlemlerden birisi de abonelik işlemleri. Bu konuya özellikle önem veriyoruz. Bir süredir bu alanda önemli bir çalışma yürütüyoruz. Mart ayı itibarıyla elektrik, doğalgaz ve GSM operatörlerine abonelik işlemleri e-devlet üzerinden yapılabilecek. Aynı şekilde aboneliklerin sona erdirilmesi de sistem üzerinden yapılacak. Bu konuda mevzuat değişikliklerine ihtiyaç var. Değişikliklerin tamamlanmasıyla bu hizmet verilecek. E-devlet üzerinden işlem yapamayan vatandaşlarımız ise ilgili noktaya giderek aboneliğini yüz yüze yapabilecek” açılamasında bulundu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.