İnternet

Zaman Tüneli, Foursquare'de

Foursquare, Facebook’taki Timeline benzeri bir özellikle, geçmişteki ‘check-in’lerinizi bir araya getiren bir yapı oluşturarak kullanıma sundu.

Zaman Tüneli, Foursquare'de

Foursquare aralıktan bu yana 5 milyon kullanıcıyı daha popülasyonuna dahil ederek, 20 milyonu gördü. Foursquare, bu yükselişten sonra Facebook'a özenmiş olacak ki Facebook'taki Zaman Tüneli benzeri bir özellikle, geçmişteki 'check-in'lerinizi bir araya getiren bir yapı oluşturarak kullanıma sundu.

1336210528_foursquare.jpg

Facebook'un Zaman Tüneli'nde olduğu gibi aşağıya doğru geçmişe doğru çıkabildiğiniz yolculukta, Foursquare içerisinde oluşturulan History Page sayesinde,  artık check-in'lerinizi yıl ve ay bazında görebiliyorsunuz.

Foursquare'in Zaman Tüneli'ne benzer yeni yapısı ile birlikte ilk check-in'inizi nereye yaptığınızı, zamanında gezdiğiniz ve gittiğiniz mekanları görmeniz mümkün olacak. Aynı sayfa içerisinde ve sağ tarafta yer alan harita üzerinde ise, check-in olduğunuz tüm yerlerin verilerini rahatlıkla görüp takip edebileceksiniz.

Yine geçmişinizde check-in olduğunuz yerleri kategori olarak aratıp, yine arama özelliği dahilinde hangi arkadaşınızla birlikte ya da hangi mekanda olduğunuzu bilgilendiren bir e-posta iletiyor ve verileri paylaşıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.