İnternet

Google'a alternatif arama motorları

Google'da her aradığınızı bulamıyorsanız bir de bunları deneyin.

Google'a alternatif arama motorları

Google'ın arama operatörleri gibi gelişmiş özelliklerini kullanarak aramalarınızı çok da güçlü hale getirebilirsiniz. Ancak yine de Google'ın ilk bakışta bize sağlayamadığı bazı işlevler var. Bu yazımızda size Google'ın bile yapamadığını yapan 8 alternatif web arama motorunu tanıtacağız.

Find The Best: Google, iki veya daha fazla bilgi setini karşılaştırmakta kullanabileceğiniz bir araç değil. Find The Best, her tür ürünün bilgilerini 9 geniş ürün kategorisi altında topluyor. Farklı ürünleri ve markaları karşılaştırarak satın alma kararınızı netleştirmeniz mümkün.

1374475989_untitled-1.jpg

Shodan: Shodan, herkese göre bir arama motoru değil. İnternete bağlı bilgisayarları ve diğer cihazları bulup nerede olduklarını gösteren araç, güvenlik uzmanlarına olduğu kadar hacker'lara da hizmet edebilir.

1374476419_untitled-1.jpg

Wacko Search: Wacko Search, Google'ın yapamadığını yapan, size tamamen ilgisiz ve yanlış sonuçlar döndüren bir arama motoru.

1374476678_untitled-1.jpg

Quixey: Sadece uygulama arama işlevi sunan Quixey, yapmak istediğiniz işe göre gerekli uygulamayı bulmanıza izin veriyor. Google yönetim kurulu başkanı Eric Schmidt'in desteğini arkasına alan Quixey, uygulama bilgilerini inceleme sitelerinden, blog'lardan, sosyal medya sitelerinden ve ek kaynaklardan sağlıyor.

1374476794_untitled-2.jpg

Yorumlar
Misafir
gigablast.com
Cevapla
Misafir
yok daha
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.