İnternet

Google'a şok üzerine bir şokta Facebook'tan

Google+ ile Facebook'u devirmeyi amaçlıyan Google istediğine ulaşamamıştı, Google'a bir darbede kendi ürünü olan Android'de de geldi.
Nielsen'in Android üzerinde yaptığı araştırmaya göre cihazı hangi yaş aralıklarının nasıl kulandığını ortaya çıktı.

Yapılan araştırmalara göre son bir ay içerisinde ABD'de en çok kullanılan Android uygulaması olan Facebook'u 18-24 ve 25-34 yaşları arasındaki kullanıcıların yüzde 80'in üzerinde 35-44 yaş aralığındaki kullanıcılarında yüzde 77'oranında olduğu ortaya çıktı.

Bir diğer araştırmaya göre en çok kullanılan  diğer uygulamalar ise şunlar; Gmail,Google Maps,Google Arama ve Youtube.Bu uygulamaların başı çekmesinin en büyük nedenlerinde biride cihazda yüklü halde gelmeleridir.Fakat buna rağmen Facebook'u geride bırakamamaları ise dikkat çekici.

Araştırmada Angry Birds ile ilgili ortaya çıkan sonuçlara göre oyunu daha çok yaşlılar oynuyor. Angry Birds oynayanların yüzde 22'si 18-24, yüzde 29'u 25-34 ve yüzde 35'i 35-44 yaş aralığında olduğu ortaya çıktı.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.