İnternet

Google'da artık birden fazla oturum açılabilir!

Google bugün aynı tarayıcıda çoklu oturum açabilmek için güncelleme yayınladı.

Google'da artık birden fazla oturum açılabilir!

Google bugün aynı tarayıcıda birden fazla hesap açabilmek için Google kullanıcılarına özel güncelleme yayınladı. Google gezinti çubuğu widget için güncelleme olarak gelen özellik birden fazla hesaplar arasında kolay bir geçiş sağlıyor.

1334177670_google-plus-2.jpg

Google hesap açma sayfasında tüm kullanıcılar için yeni bir seçenek göreceksiniz bu seçenek birden fazla oturum açma yani "multiple sign-in".

Bu yeni çoklu hesap ile oturum açma özelliği, Google + Gmail, Google Takvim, Google Sites, Google Reader, Google Voice, App Engine ve Google Code gibi ürünleri destekliyor. Tam listeyi görmek istiyorsanız buraya tıklayın.

Google açıklamasında:

"Eğer birden fazla oturum kullanırsanız ilk açtığınız oturum hesabı varsayılan olarak kullanılacaktır. Birden fazla oturum hesabınızı desteklemeyen Google ürünlerini ziyaret ederseniz, varsayılan hesabınız otomatik olarak giriş yapacak. Yani ilk açtığınız oturum.  Herhangi bir Google ürünü için kayıt olmak isterseniz diğer Google hesap oturumlarınız otomatik olarak çıkış yapacak" dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.