İnternet

Google'da en çok neleri aradık? - Ağustos 2017

7-14 Ağustos tarihleri arasında ülkemizde Google üzerinden en çok aranan kelimeler belli oldu.

Google'da en çok neleri aradık? - Ağustos 2017

ürkiye’de geçen hafta Google arama motorunda en çok aranan konular belli oldu. Google Türkiye'den elde edilen verilere göre; 7-14 Ağustos tarihleri arasında ülkemizde en çok “TEOG yerleştirme sonuçları 2017” konusu arandı.

İkinci sırada “LYS tercih sonuçları” yer alırken üçüncü sırayı ise Trabzon’un Maçka ilçesinde teröristler tarafından şehit edilen “Eren Bülbül” aldı. Son günlerde art arda meydana gelen depremler sonrası en çok aranan konular listesinde dördüncü sırada “Bodrum deprem” konusu yer aldı.

KYK başvuru tarihleri” beşinci sırada yer alırken, ülkemize atletizm 200 metrede tarihinde ilk defa altın madalya getiren, “Ramil Guliyev” ise listenin altıncı sırasında yer aldı.

Yeşilçam’ın usta ismi “Seyfettin Karadayı” ve Türk sinemasının önemli karakter oyuncularından “Kuzey Vargın” Google’da geçen hafta en çok aranan konular listesinde yedi ve sekizinci sırada yer alırken, Kurban Bayramının yaklaştığı şu günlerde herkesin merak ettiği “Bayram tatili kaç gün” konusu ise listede dokuzuncu sırada yer aldı.

Girişimciliği teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışma programında finale kalmasıyla dikkatleri üzerine çeken “Organik hoşaf” ise onuncu sırada yer aldı.

Google'da en çok aranan diğer kelimeler!

11.  Kuzey Kore, Guam

12.  Meteor yağmuru

13.  Cansu Taşkın

14.  Merve Sevi

15.  İlhan Şeşen

16.  Süleyman Seba

17.  Ay tutulması nasıl olur, Güneş tutulması

18.  Ayşe Akın

19.  Selin İmer

20.  Gözde Deniz

21.  Barış Akarsu

22.  Hakan Taşıyan

23.  Can Yücel

24.  Nuray Mert

25.  Seçkin Piriler

26.  Yasir Kaya

27.  Elçin Sangu

28.  Jennifer Lawrence

29.  Berkin Elvan

30.  Sinead O’Connor

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.