İnternet

Google'dan 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel doodle!

Google, özel günlerde açılış sayfasında yer verdiği doodle'lara 14 Şubat'ta bir yenisini daha ekledi.


Google, özel günlerde açılış sayfasında yer verdiği doodle'lara 14 Şubat'ta bir yenisini daha ekledi. Bu sabah Google'ı açanlar, karşılarında 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel hazırlanan görselleri buldu.

Dünyaca ünlü arama motoru Google, "Doodle" isimli özel tasarımlı logolar, dünya ülkeleri için önemli gün ve tatillere, kültürel olaylara ve tarihte yer alan önemli kişilere bu platformda yer vererek dikkati çekmeyi amaçlıyor.

Google'dan 14 Şubat Sevgililer Günü'ne özel doodle!

14 Şubat 2019'da da bu geleneğini sürdüren Google, sevgi temalı bir 'doodle' ile kullanıcılarını selamladı. Google'ın 14 Şubat Sevgililer Günü doodle'ında doğadan sevgi manzaraları ve kalpler yer aldı.

Sevgililer Günü: 270 yılında Aziz Valentinus adlı rahibin, Roma İmparatoru II. Cladius tarafından kafası uçuruldu. 226 yıl sonra 496'da ise Papa Gelasius, ''14 Şubat''ı ''Aziz Valentin Günü'' ilan etti. 

''Aziz Valentinus Yortusu'', 19. yüzyıla gelindiğinde Amerikalı Esther Howland'ın ilk ''Sevgililer Günü'' kartını göndermesinden bu yana farklı biçimde kutlanmaya başlandı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.