İnternet

Google'dan adamına göre sonuç...

Google yeniliklere doymuyor. Bakın şimdi de aramalarına neyi eklemiş.İnternet aleminin en çok ziyaret edilen internet sitesi olan Google, sürekli yaptığı yeniliklerle bu ünvanını artık bırakacak gibi görünmüyor. Şirket yeni eklediği özellik ile "kişiye göre sonuç" mantığını benimsemiş.

Google'da aradığınız bilgilere ulaşmanın yanında şirket size daha çok kişisel bilgi sunacak. Sitenin ingilizce versiyonunda geçerli olacak bu özellik "kişisel sonuçları göster/gizle" şeklinde sekme ile sunulacak. O sekmeye tıklandığında aranılan içerikle ilgili arkadaşlarınızın paylaştığı fotoğraflar, linkler ve görüşler belirecek. Şirketin asıl amacı Google+'ı yaymak olduğu tahmin ediliyor.

Örneğin Paris'e gitmek isteyen biri, Google'da otel aradığında o bölgedeki otellerin adreslerinin ve internet sitelerinin yanında, daha önce oraya gitmiş arkadaşlarının paylaştığı fotoğrafları, linkleri ve görüşlerini sunacak.

1326299224_google-arama-motoru.jpg

Şirket her ne kadar hayatı biraz daha kolaylaştırmış olsa da tereddüt eden milyonlarca kullanıcı var. Kişinin arkadaşlarına ve ailelerine ilişkin bilgiler daha görünür olacak. Ancak bu özelliği herkes kullanmak zorunda değil. Eğer daha sonra vazgeçip silmek isterseniz, uygulamayı kaldırabiliyorsunuz.

Google, "Search, plus Your World" olarak tanımlanan yeni özelliği "şimdiye kadar yapılmış en radikal değişim" olarak niteliyor.
Yorumlar
Misafir
Evet google artik önüne kimseyi geçirmeyecek gibi geliyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.