İnternet

Google'dan BlackBerry'ye hamle

Google BlackBerry 10'a karşı ilk hamlesini yaptı.

Google'dan BlackBerry'ye hamle

Son zamanlarda güçlü teknoloji firmaları arasındaki rekabet güçlendi. Microsoft Google'a karşı Windows Phone telefonlarındaki Google Maps ve YouTube uygulamalarına engeller koymuştu. Chrome ve Safari WebKit ile optimize edilmiş tarayıcılar ancak Internet Explorer'ın öyle olmaması nedeniyle Windows Phone kullanıcıları artık Google Maps'e ulaşamıyor.

Bu gelişmelerin ardından Google'ın da Windows Phone'un canını acıtacağı bekleniyordu ancak henüz bir tepki görülmedi. Google'ın belli ki bu ara başka işleri var, örneğin BlackBerry gibi.

1358252632_google-logo-602x420.jpg

BlackBerry 10'da hiç bir Google ürününün olmadığını hayal edin.. Google Maps, Google+, Google Chrome, Google Drive, Google Music, Google Reader, Google Voice ve hatta YouTube'un BlackBerry'lerde olmadığını düşünemiyoruz. Google bunun için harekete geçerek Java Gmail uygulaması gibi BlackBerry uygulamalarını yayınlayacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.