İnternet

Google'dan buz düzleştiricisi Frank Zamboni için Doodle

Google, buz düzleştirme makinası mucidi Frank Zamboni için Doodle hazırladı.

Google'dan buz düzleştiricisi Frank Zamboni için Doodle

Google'ın bugünkü Doodle'ı buz düzleştiricisi Frank Zamboni için oldu. Buz düzleştiricisi olarak bilinen Frank Zamboni'nin doğum günü için Doodle hazırlayan Google, hazırladığı Doodle'da eğlenceli bir oyun hazırlamış.

Oyunda buz pistinde buz patencileri kayıyor ve bozulan yerleri buz düzleştirici araçla düzeltiyorsunuz. Her biten buz düzeltmenin ardından daha fazla buz patencisi kayarak buzları çiziyor ve sonraki bölümlerde ekstra puan kazandıran araçlar karşınıza çıkıyor.

1358288104_frank-zamboni-google-doodle.jpg

Peki kimdir Frank Zamboni?

Frank Zamboni Buz pistlerinin düzelten araçların mucididir. 1901-1988 yılları arasında yaşamıştır. Buz düzeltme aletini 1949 yılında icat etmiştir. İtalyan asıllı Amerika vatandaşıdır. Buz hokeyi ligine çok büyük katkılar sağlamıştır. Buz pateni sahalarını düzeltmek için icat ettiği aleti satmak için Paramount Frank J. Zamboni & Co adında bir şirket kurmuştur. 1953 yılında bu alet için patent almıştır.

1358288026_surfaceuse.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.