İnternet

Google'dan Dünya Günü'ne Doodle

Google, anasayfasında Dünya Günü için eğlenceli ve harika bir Doodle yayınladı.

Google'dan Dünya Günü'ne Doodle

Google 22 Nisan Dünya Günü için Doodle hazırladı. Google, anasayfasında Dünya Günü için eğlenceli ve harika bir Doodle yayınladı.

Hazırladığı Doodle'da güneşe tıklayınca dört mevsimi görebiliyorsunuz. Ayrıca bulutlara tıklayınca yağmur yağıyor, mağara girişlerine tıklayınca ise içinden çıkan ayı görmeniz mümkün oluyor.  Çiçeklere dokununca yapraklar dökülüp yenileniyor, köstebek yuvasına tıklayınca köstebek çıkıyor.

1366609274_21689457google.jpg

1366609226_earthday2013-1458005.3-res.png22 Nisan Dünya Günü nedir?

22 Nisan Dünya Günü , ilk olarak San Francisco'da 1969 yılında düzenlenen Ulusal UNESCO Dünya Konferansında John McConnell tarafından dünyamızın yaşamı ve güzelliğini kutlayarak karşı karşıya kaldığı çevresel tehditlere dikkat çekmek amacıyla bir özel gün düzenlenmesi fikri ile ortaya çıktı.

John McConnell, Dünya Günü kutlamaları için tarih olarak ekinoks (gece ve gündüzün eşit olduğu) zamanı yani 21 Mart'ı önermişti. Daha sonra ise çevre sorunlarına büyük bir kamuoyu ile tepki gösteren ilk hareket, Wisconsin Senatörü Gaylord Nelson'un desteği ile ve Denis Hayes'in organizatörlüğünde 22 Nisan 1970 günü ilk Dünya Günü kutlamaları olarak tarihe geçti. Bu kutlamalara yaklaşık 20 milyon kişi katılmış, birçok konferans ve sempozyum düzenlenerek, çevre sorunlarına dikkat çekilerek ABD'nin ilk 'Temiz Hava Yasası' ve 'Temiz Su Yasaları' hazırlanmıştı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.