İnternet

Reklamlarında Artık Telefon Numaranızı Kullanacak

Facebook Reklamları Artık Telefon Numaranızı Kullanacak


Reklamcılara sağlanan yeni imkanlar sayesinde artık Facebook’taki e-posta adresiniz ve telefon numaranız reklam olarak kullanacaklar !

1346836697_9.jpg


Sosyal medyanın getirdikleri yanında kişisel mahremiyet konusunda yol açtığı çokça endişe konusu. Bunların ilk sıralarında Facebook benzeri sosyal platformların “hedefli reklam” amacıyla kişisel bilgileri kullanması bulunuyor.

Sosyal medyaya girdiğimiz her veri reklam verenlerin hedefleri doğrultusunda kullanılırken, Facebook bir adım daha öteye geçmeye hazırlanıyor. Halka arzın ardından gelirlerini artırmak için yeni yollar denemesi beklenen sosyal ağ, kişilerin telefon numaraları ve e-postalarını reklam verenlere açacak.

Bu hafta içerisinde çıkması beklenen araçla sosyal medya üzerindeki kullanıcıların daha önce kulandıkları hizmetlerle yeniden iletişime geçilebilmesinin önü açılıyor. Yapılan açıklamaya göre, Facebook sizlerin bilgilerini bir başkasıyla paylaşmıyor ancak hedefli reklamlarda kullanılmasını sağlıyor.

Yani e-posta adresiniz ya da telefon numaranız bir başkasına verilmek yerine, ona uygun reklamların size gösterilmesi sağlanacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.