İnternet

Google'ın bugünkü Doodle Sırıkla Yüksek Atlama!

Google'ın bugünkü Olimpiyat Doodle, Sırık Yüksek Atlama oldu.


Londra 2012 Yaz Olimpiyatları için Google'nin ana sayfasına yerleştirdiği Doodle'lar devam ediyor. Bugünkü Dodle Sırıkla Yüksek Atlama spor dalı için oldu. Sırıkla atlama atletizmin en önemli dallarından birisi olarak biliniyor.

Londra 2012'de önemli sporcular yarışacak. Ancak bu alanda yeni bir dünya rekoru şimdilik beklenmiyor.

Sırıkla atlamada dünyanın gelmiş geçmiş en önemli ismi Ukrayna'nın efsanevi atleti Sergey Bubka.Sergey Bubka, 31 Temmuz 1994 tarihinde İtalya'da yapılan şampiyona da sırıkla tam 6 metre 14 santim yüksekliğe çıktı. O şampiyona da resmen uçan Bubka, dünya rekoru kırdı.

1994 yılında Sergey Bubka'nın kırdığı bu olağanüstü rekora 18 yıldır kimse yaklaşamadı.

Erkekler sırıkla atlamada olimpiyat rekoru Steven Hooker'in elinde bulunuyor.2008 Pekin Olimpiyatlarında 5 metre 96 santim yüksekliğe çıkan Steven Hooker, olimpiyat rekorunu eline geçirdi.

Londra 2012 sırıkla atlama erkekler eleme eşleşmeleri 8 Ağustos'ta yapılacak.10 Ağustos'ta düzenlenecek final ile madalyalar sahiplerini bulacak.

KADINLARDA SIRIKLA YÜKSEK ATLAMA

Olimpiyatlarda kadınlar sırıkla yüksek atlama müsabakalarının elemeleri 4 Ağustos'ta başlayacak.6 Ağustos'ta yapılacak final ile madalyalar dağıtalacak.

Kadınlar arasında dünya ve olimpiyat rekortmeni Rus sporcu Elena Isinbaeva.Elena Isinbaeva, 5 metre 06 santimlik atlayışı ile dünya rekoru kırdı.Uçan Rus kadın olarak bilinen Elena Isinbaeva, 5 metre 05 santim ile de olimpiyat rekorunu elinde bulunduruyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.