İnternet

Google'ın bugünkü Doodle'ı Artistik Jimnastik!

Google, Doodle'larına Artistik Jimnastik ile devam ediyor.

Google'ın bugünkü Doodle'ı Artistik Jimnastik!

Google her gün Londra 2012 Olimpiyat Oyunları spor dalı için bir Doodle hazırlıyor. Her gün bir spor dalını Doodle'ında kullanan Google bugünde artistik jimnastik logosu ile Londra Olimpiyatları Doodle'larına devam ediyor. Google dün de Londra 2012 Eskrim için Doodle hazırlayarak anasayfasına logoyu sunmuştu.

Bu branşta her ülke kendi yarışma kurallarını belirlemektedir. Genel jimnastik, müzik eşliğinde serbest spor giysileri ve taşınabilir her türlü aracın kullanılabileceği, içerisinde dans, çeşitli jimnastik hareketleri olan, hatta belli bir temayı işleyen ve estetik görünümü ağır basan bir grup jimnastiğidir. Gruplar yalnız bay, yalnız bayan olabileceği gibi, karma da olabilir.

1343686903_olympics-rings-2012-hp.jpg

 

Her alette serbest ve zorunlu hareketler vardır. Zorunlu hareketler önceden belirlenmiş hareketlerdir. Serbest hareketler, jimnastikçilerin kendilerinin düzenledikleri hareketlerdir ve yarışmacıların en başarılı yönlerini gösterebilmek amacını taşırlar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.