İnternet

Helal Facebook geliyor!

Helal Facebook SalamWorld ne zaman geliyor?

Helal Facebook geliyor!

Sizlere daha önce haberlerimizde SalamWorld ile ilgili şu bilgileri vermiştik; "4 ülkeden 7 yatırımcının katkılarıyla İslam dünyası için Facebook benzeri bir sosyal ağ kuruluyor. Bu ay faaliyete geçmesi beklenen Türkiye merkezli site 5 yılda 50 milyon kullanıcı hedefliyor. Helal Facebook olarak nitelendirilen sitenin adı salamworld.com olacak. Türkiye'de konumlandırılacak olan sosyal ağ salamworld'a 5 yılda 50 milyon yatırım yapılacak, 3 yılda dünya çapında 50 milyon türkiye çapında ise 10 milyon kullanıcıya ulaşması bekleniyor.

İslami Facebook, SalamWorld yaklaşık 6 -7 aydır İstanbul Fatih'teki yerinde geliştiriliyordu. İlk zamanlar çıkan haberler espri ya da yalan olarak görülmüştü ancak kimsenin ciddiye almadığı oluşum için düzenlenen oturuma, tüm İslam ülkelerinin temsilcileri ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan katılınca projenin gerçekliği anlaşıldı."

1343681593_salamworld.jpg


Aylardır üzerinde çalışılan siteyle ilgili şimdiye kadar sadece açıklamalar ve iddialar bulunuyordu. Sitenin kurucusu Abdulvahid Niyazov, SalamWorld bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada İslamiyet'i dünyaya tanıtacaklarını söyledi.

Yeni gelen haberlere göre Ramazan'dan itibaren kapalı beta aşamasına geçen Salamworld kapılarını tüm dünyaya Kurban Bayramı'nda açacak.

Yorumlar
Misafir
adım mehmet biryan benim facebok sayfalarım kapanıyo yenisini acıyorum oda kapanıyo sebebi nedir
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.