İnternet

Google'ın Doodle'ı ile çekin kürekleri!

Google yine Doodle'ında yarışa davet ediyor.


Google, Londra 2012 Yaz Olimpiyatları için har gün ana sayfasını farklı bir spor branşına ayırarak yaptığı Doodle'larla süslüyor. Google Doodle'larında bu kez slalom kano yarışları için yer verdi.

Google, Londra 2012 olimpiyatlarında ilk 10 gün özel olarak hazırladığı logolarını sabit Doodle olarak ana sayfasında bulundurdu. Google engelli koşu ve basketboldan sonra üçüncü kez interaktif oyununu ana sayfasında yayınladı.

Google, Doodle'ında ki süper oyununda kanocu yarışmacıların geçmesi gereken 10 kapı var. Bu 10 kapıyı rekor kırabilmek için 18 saniyede geçmeniz gerekiyor.

 

1344463341_canvas.png

Oyunu oynarken küreğin hareketini bilgisayarınızın sağ sol tuşlarıyla kontrol ediyorsunuz. O tuşlar sizin yönünüzü belirliyor. Büyük bir hızla yönünü sürekli değiştirerek bu kapıları atlamadan geçmeniz gerekiyor.

Google oyuna eğlence katmak için sürprizler hazırlamış. Oyunda küçük tuzaklar kuran Google, kapıları geçerken zaman zaman suda kayalar beliriyor. Bu kayalara çarptığınızda kanonun yavaşlıyor ve süreniz düşüyor. Bunun için kapılara doğru geçerken kayalara da çarpmamanız gerekiyor.

Kano yarışları, 1936 yılından bu yana olimpiyatlarda yer alan kano yarışları güç ve dikkat isteyen bir spor dalı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.