İnternet

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, reklam içerikli mesaj ve e-postalar için şikayet sistemi kurdu

Reklam içerikli mesaj ve e-postaların şikayet edilmesi artık çok kolay.


Reklam mesaj, sesli mesaj ve e-postalar 1 Mayıs’tan itibaren yasaklanmasına karşın birçok firma tüketiciye reklam içerikli iletiler göndermeye devam ediyor. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yasaklanmasına karşın reklam gönderen firmalar için bugüne kadar ilgili şikayetleri yazılı olarak, ıslak imzayla kabul etti. Ancak bakanlık artan şikayetler üzerine kullanıcıların şikayetlerini daha kolay iletebilecekleri bir sistem hizmete koydu. 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın internet sitesine eklenen bir linkle, “E-ileti şikâyeti adlı bölüm oluşturuldu. Şikayet sistemine buradan erişim sağlayabilirsiniz.

Vatandaşlar, bu sayfaya girerek kolayca kendilerine gelen reklam kısa mesaj, e-posta ve sesli mesajları şikayet edebilecek. E-posta ile gelen reklamları şikayet için gönderilen e-posta adresi ile e-postanın geldiği tarih yazılacak. Vatandaş, gelen e-postanın ekran görüntüsünü de sisteme girip şikayetini gerçekleştirebilecek.

1437714942_sikayet7062.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.