İnternet

Günün Sorusu: Facebook'un yeni tasarımını beğendiniz mi?

Facebook'un tasarımı yine değişti.


Dev sosyal ağ Facebook, Zaman Tüneli ile yaptığı dev yenilikten sonra sürekli Facebook tasarımında değişiklikler yaptı ancak o günden bu yana en büyük değişimi şimdi yaptı.

Popüler sosyal medya ağı kullanıcılara sunmaya başladığı tasarım değişikliği ile üst bildirim çubuğunu tamamen değiştirdi. Facebook yazan kısımda sadece Facebook logosu yerleştirilmiş. Mesajlar, arkadaş istekleri ve bildirim simgesi sağa kaydırılmış. Ayrıca sağ tarafa Arkadaşlarını Bul seçeneği eklenmiş. Adınız ve soyadınızın yazdığı yerde de sadece adınız yazıyor.

1394961063_facebook.jpg

Yeni tasarımda yazı fontları büyütülmüş ancak paylaşımların gösterildiği alan biraz daha daraltılmış. Ayrıca Pazartesi günü duyurulan yeni Sayfalar tasarımı ile birlikte, Facebook üzerinde oluşturacağınız sayfaların görünümü hem ziyaretçiler için hem de yöneticileri için değişecek. Sayfaların yeni tasarımında da eski tasarımdaki gibi 2 kolon bulunuyor. Fakat yapılan değişiklikler ile birlikte sağdaki kolon zaman tüneli ve soldaki kolonda marka veya oluşum hakkında bilgilere yer verilecek.

1394961209_facebook-tasarimi.jpg

Yenilik kademe kedeme gerçekleştiği için henüz sizin sayfanız değişmemiş olabilir. Peki siz yeni tasarım hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeni tasarımı beğendiniz mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.