İnternet

Twitter'dan mesajlar attı, 10 yıl hapse mahkum oldu!

Suudi Arabistan'da bir vatandaş attğı Tweet'ler yüzünden hapse mahkum edildi.


Sosyal ağ sitelerin artmasıyla birlikte günümüzde dini inançlara yönelik hakaretlerde de artış görülüyor. Suudi Arabistan'da yaşayan bir vatandaş, ülkesindeki yöneticilere, alimlere attığı hakaret varı tweet'ler nedeniyle 10 yıl hapis cezası verildi.

Suudi Arabistanın resmi haber ajansı SPA'nın haberine göre: Ülkede yöneticiler, alimler ve devlet kurumları aleyhine yazdığı tweet'ler yüzünden vatandaşına 100 bin riyal (27.000 Dolar) para cezası ve 10 yıl hapis cezası verildi.Bu kararla yetinmeyen mahkeme, adı açıklanmayan kişinin telefonuna el koydu ve 10 yıl süresince yurt dışına çıkışının engellenmesine karar verdi.

1394530302_img20140311113056.jpg

Öte yandan Suudi Arabistan Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada: Sanığın 'Reformcular' grubuna üye olduğu ve Twitter'dan birtakım protesto eylemlerine katılmaları yönünde takipçilerine çağrılarda bulunduğunu, Kur'an ve sünnete aykırı şekilde 'tekfirci' yöntemi benimsediği dile getirildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.