İnternet

Günün Sorusu: Torrent'i ne amaçla kullanıyorsunuz?

Hangi Torrent'leri kullanıyorsunuz? Favoriniz hangisi?

Günün Sorusu: Torrent'i ne amaçla kullanıyorsunuz?

Torrent, internet üzerinden bir dosya indirmek için gerekli olan her bilgiyi içinde barındıran, .torrent soyadlı küçük bir dosyadır. Diğer bir deyişle, Torrent’te dosya isimleri, bu dosyaların boyutları, nereden indirilecekleri gibi bilgiler yer alır.

Torrent’in dünya çapında yaygın bir kullanım ağının olduğunun altını çizmek gerekir. Daha fazla internet kullanıcısını kendine çekmesinden ötürü daha hızlı dosya transferini mümkün kılan Torrent ile devasa boyutlu dosyaları bilgisayarınıza ve akıllı cihazlarınıza en hızlı şekilde indirebilmeniz de mümkündür. Torrent, sadece dosya paylaşımı yapılmasını sağlayan bir araç değil aynı zamanda cep telefonlarına kadar indirgenmiş ve önümüzdeki yıllarda belki de pek çok yere girme potansiyeline sahip bir teknolojidir.

1391731146_img20140207004512.jpg

Günümüzde sıklıkla yasal ya da yasal olmayan şekillerde dosya paylaşımı için kullanılmakta ve asıl popülaritesi buradan gelmektedir. Peki siz Torrent kullanıyor musunuz? Tercihiniz hangisi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.