İnternet

Hacker'lar Michael Jackson ve birçok sanatçının arşivini çaldı!

Hacker'lar Michael Jackson ve Freddie Mercury'e ait hiç yayınlanmamış parçaları Sony Music arşivinden çaldılar.

Hacker'lar Michael Jackson ve birçok sanatçının arşivini çaldı!

Çağımızın en büyük sorunlarından birisi haline gelen siber saldırılar dur durak bilmeksizin devam ediyor. Bu sefer el attıkları piyasa alışılır cinsten değil. Hedefte Sony Music vardı. Michael Jackson ve Freddie Mercury'e ait bu zamana kadar hiç yayımlanmamış parçalar  Sony Music arşivinden Hacker'lar tarafından çalındı. Çalınan arşivde Jackson ve Mercury'e ait parçaların yanında yüzlerce sanatçının şarkısı da çalındı.

Bild gazetesinin haberine göre 50.000 şarkı çalındı deniliyor. Sony Music'in yaklaşık bir sene önce gerçekleşen bu saldırıdan daha yeni haberi olduğu ortaya atıldı. Bu çirkin saldırıdan yeni haberi olduğu iddaa edilen Sony Music'e tepkiler çığ gibi büyümeye başladı bile.

1331122585_dsf.jpg
Bu hırsızlık serüveninin başlangıç noktası olarak da Jackson'un hayran kitlelerinden bir kaçının kendi aralarında yaptığı sohbet ile ortaya çıktığı ve medyaya yanısıdığı gösteriliyor.

Arşivler neden Sony Music'de?

1331122618_ekran-alintisi.pngSony Music bu kadar arşivle ne yapacak diyenler için belirtelim: Sony Music  Jackson'un ölümüyle birlikte tüm kayıtları 300 milyon euro'ya satın almıştı, ve aldığı bu kayıtlarla birlikte 2017 yılına kadar albüm çıkartıp satmayı planlıyordu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.