İnternet

Japon'lar bunu da yaptı 'Geveze Savar'

Dünya'nın en büyük elektronik cihaz üreticilerinin bulunduğu Japonya'da sonunda bu da yapıldı!

Japon'lar bunu da yaptı 'Geveze Savar'

Geçtiğimiz günlerde, "bu da mı olacaktı?" diyebileceğiniz türden bir buluş gerçekleştirildi. Mimariye baktığımızda yine Japonlar karşımıza çıkıyor. Yeni icadımız sesli, gürültülü bir ortamdaki, gürültü oluşturan insanları etkisiz hale getiriyor. Japonlardan gelen bu yeni icad,  bütün teknolojiseverlerinin göz odağı haline geldi.

1330872461_120202dirdir333.hlarge.jpg
Edindiğimiz bilgilere göre Japonya'da üretiilen bu cihazın toplumda kaos'a neden olacağı öne sürülüyor. Yeni cihazımız şu şekilde çalışıyor; (Örnek, ntvmsnbc) "Bir konferans odasında meslektaşlarınızla beraber bir toplantıya katıldığınızı hayal edin. Bir anda patronunuz hız yapan sürücüleri tespit etmek için kullanılan radar silahına benzeyen bir cihazı masanın altından çıkartıyor. Sonra da susmak bilmeyen meslektaşlarınıza cihazı tutuyor ve tetiğe basıyor. Arkadaşlarınız kekelemeye, zor zor mırıldanmaya başlıyor ve ardından susuyorlar. İşte, teknoloji araştırmacıları Koji Tsukada ve Kazutaka Kurihara'nın “Speech Jammer” silahı böyle çalışıyor."

1330873156_images.jpgJaponya'lı mucidlerin gerçekleştirdiği bu cihaz ile toplumda uyulması gereken ahlak kurallarına uymayanlar üzerinde kullanılacağını öne sürüyorlar.
“Toplum içinde düzgün konuşulmasını” istiyoruz diyen mucitler bu konuda oldukça hassas gözüküyorlar.Peki nasıl çalışıyor?


1330872991_beyin.jpgNormal insanlarda konuştukları ile duydukları arasında 0.2 saniye bir gecikme yaşandığı biliniyor. Silahın hedefi olan kişiler, ağızlarından çıkan kelimeleri duymaları gerekenden 0.2 saniye daha geç algılıyor. Bu sürekli hale gelince konuşamaz hale geliyor ve çenelerini kapatıyorlar. Tsukada ve Kurihara Bu süreci kullanarak bu tarz bir cihazın buluşuna el attılar.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.