İnternet

Hangisi daha güvenli; Gmail mi Outlook mu?

Hangi e-mail hizmetinin daha güvenli olduğunu haberimizde öğrenebilirsiniz?


Microsoft, Outlook.com ile verdiği e-posta hizmeti servisinin görünümünü yeniledi ve Hotmail'in Gmail karşısındaki kötü gidişini engellemek için önemli atılımlar yaptı.

Outlook.com, Microsoft'un bu ayın başında Hotmail servisini kapatarak duyurduğu ve yoğun ilgi ile karşılaşan yeni mail servisi. Servis, en büyük rakibi Google Mail, yani Gmail'den daha iyi olmak için çalışmalarını sürdürüyor.

1344777273_outlookcom-vs-gmail-0.jpg

Ayrıca Microsoft, Outlook.com'u daha güvenli yapabilmek için yatırımlarını ve Ar-Ge faaliyetlerini de devam ettiriyor. E-posta servislerinin sunulması kapsamında firmaların ve kullanıcıların en çok üzerine düştüğü konunun güvenlik önlemleri olması da bu hamleyi önemli yapıyor.

Şuan itibariyle e-posta servislerinin onaylanmasında cep telefonuna gelen tek kullanımlık şifrelerinin güvenlik açısından kullanılması büyük önem taşıyor ve genelde kullanılıyor. Güvenlik konusunda bu aşamalar sıkça kullanılan yöntemlerden bir tanesi.

1344777701_outlookvsgmailheader.png

Microsoft'tan bir yetkilinin yaptığı açıklamaya göre Microsoft, Outlook.com kullanıcılardan güçlü şifreler istiyor. Güçlü şifreler için, içerisinde özel karakterlerin yer aldığı, büyük ve küçük harf kullanımının olduğu, kısa olmayan güçlü şifreler seçmeniz gerekiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.