İnternet

HDR YouTube içerikleri Samsung TV'ye geldi!

Dünyada ilk kez YouTube’un HDR kalitesindeki içerikleri 2016 model Samsung Quantum dot TV’lerde izleyicilerle buluşuyor


Samsung, YouTube uygulamasının genişletilmiş bir versiyonuyla dünyada ilk defa televizyonda YouTube'un küresel HDR içeriklerini destekleyeceğini duyurdu. YouTube uygulaması, tüm 2016 Samsung Quantum dot TV'lerde ve UHD TV'lerde mevcut olacak ve Aralık ayından itibaren tüm dünyadaki izleyicilerle buluşmaya başlayacak.

Otomatik bir yazılım güncellemesiyle kurulumu gerçekleştirdikten sonra tüm 2016 Samsung Quantum dot TV ve UHD TV kullanıcıları, zengin içeriğin keyfini çıkarmak ve burada gezinmek için kolay bir yol sunan YouTube'un 4K kanalı üzerinden YouTube uygulamasının içindeki HDR kategorisini ziyaret ederek HDR içeriklere erişebilecek.

HDR içerik sağlayıcılarının sayısının arttığı ve sayısız yaratıcının şimdiden HDR video içeriği ürettiği göz önüne alındığında, YouTube'un HDR desteğinin önümüzdeki yıl daha farklı tarzlarda teklifler sunması ve izleyicilerin talebini gerçeğe yakın bir izleme deneyimiyle karşılaması bekleniyor.

Geçtiğimiz birkaç yılda en çok aranan ekran teknolojilerinden biri olarak kullanıcılara sunulan HDR, gölge ve renk tonlarındaki en ince farkları bile ortaya çıkarmaya yardımcı olmak üzere bir videonun kontrast oranını analiz eden bir görüntü üretim teknolojisi.

Samsung'un Quantum dot TV'si ile eşleştiğinde ise üretilen görüntü, ekranda çok daha gerçekçi ve canlı gözüküyor. Ayrıca Samsung Quantum dot TV'leri, en ideal HDR izleme deneyimi için optimize edilerek 1000 nit yüksek parlaklık üretebiliyor.

1482304598_1482303695youtubehdrservicemain1.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.