İnternet

Huawei, geçtiğimiz yıl ne kadar kazandı?

Son yılların yükselen yıldızı Huawei, 2016 yılına ait finansal raporlarını yayınladı. Bakalım Huawei'de işler yolunda gidiyor mu?

Huawei, geçtiğimiz yıl ne kadar kazandı?

Son dönemin yükselen yıldızı Huawei, geçtiğimiz yıla ait finansal raporları yayınladı. 2016 yılı finansal raporları ile karşımıza çıkan Huawei, en büyük gelirini telekomünikasyon bölümünden sağladı.

Huawei yıllık geliri, 2015 yılına kıyasla %32'lik bir artışla 75.1 milyar doları buldu. Net karlar yüzde 0.4 oranında bir artışla 5.3 milyar doları ulaştı. 2016 yılında geleceğe yatırımını sürdüren Huawei, Ar-Ge için yıllık 11 milyar dolar tutarında harcama yaptı.

2016 yılında, Huawei'nin Telekomünikasyon Birimi, yıllık bazda %24 artışla 41.8 milyar dolar gelir elde etti. Bu, sayısal dönüşüme odaklanarak bulut, video, nesnelerin interneti (IoT) ve telekomünikasyon birimi için operasyon dönüşümleri gibi alanlardaki önemli fırsatlardan yararlanılarak gerçekleştirildi.

1490963741_huawei.png

Huawei Kurumsal İş Çözümleri, ortaklarıyla yakın işbirliği yaparak, finans, enerji, kamu kurumları ve kamu güvenliği de dahil olmak üzere kilit dikey sektörlerin sayısal dönüşümünü desteklemek için bilgi ve iletişim teknolojileri altyapısı sağladı. Bu sayede yüzde 47'lik bir artışla 5.9 milyar dolar bir yıllık gelir elde edildi.

Huawei Tüketici Grubu, gittikçe artan yenilikçi ürünleri ve küresel dünyada her geçen gün seçkin bir marka olarak yükselen bilinirliği sayesinde 2016 yılında 139 milyon adet akıllı telefon sattı ve yüzde 44’lük bir artışla 25.9 milyar dolar yıllık gelir elde etti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.