İnternet

Trivago ve Tripadvisor'ın da faaliyetleri Türkiye'de durdurulabilir

Booking.com'un Türkiye'deki faaliyetlerinin durdurulması olayı Trivago ve Tripadvisor'a sıçradı. İşte konuyla ilgili son gelişmeler.

Trivago ve Tripadvisor'ın da faaliyetleri Türkiye'de durdurulabilir

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) geçtiğimiz gün sürpriz bir şekilde Booking.com'un Türkiye'deki faaliyetlerinin durdurulacağını açıklamıştı. Dünya çapında hizmet veren Booking.com'un haksız rekabet ortamı yarattığı için bu kararın alındığı söylenmişti. Şimdi de aynı bu sebepten dolayı Trivago ve Tripadvisor'ın da başı derde girebilir.

Dünya Gazetesi’nin haberine göre; TÜRSAB, diğer online rezervasyon siteleri olan Trivago ve Tripadvisor için de kolları sıvadı. 

TÜRSAB Genel Sekreteri Çetin Gürcün; Booking.com'un bir örnek teşkil ettiğini, aynı kararın diğer rezervasyon siteleri için de uygulanması gerektiğini dile getirdi.

Çetin Gürcün ayrıca; mahkeme kararını önümüzdeki günlerde Alman trivago.com ve Amerikalı tripadvisor.com gibi diğer tüm online rezervasyon sitelerine de göndereceklerini, uymayanlar hakkında yasal yollara başvuracaklarını vurguladı.

Bakalım ilerleyen günlerde trivago.com ve tripadvisor.com'un gidişatı nasıl olacak?

1490950574_trivagob01.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.