İnternet

Hukukçular E-İmza’yı sevdi

Türkiye’de UYAP programı çerçevesinde avukatların sıkça tercih ettiği e-imza, özellikle zaman tasarrufu yönünden dikkat çekiyor.


E-GÜVEN, 26-28 Haziran’da İzmir’de düzenlenen Uluslararası Bilişim Hukuku Kurultayı’na katıldı. Elektronik sertifika hizmet sağlayıcısı E-GÜVEN, Uluslararası Bilişim Hukuku Kurultayı çerçevesinde hukuk dünyasının e-imza kullanım alışkanlıklarına dair bazı bilgiler paylaştı.

Bu bilgilere göre hukukçular, UYAP projesi kapsamında e-imza kullanarak %73 ile kamu projelerinde en fazla e-imza kullanan meslek grubu haline geldi. E-imzanın hukukçulara en büyük faydası ise zaman tasarrufu oldu.

1372346097_e-guven-icsg-gelisgtirme-kurumsal-sat-sg-ve-pazarlamadan-sorumlu-grup-muduru-aysgegul-tuzun.jpg

İş Geliştirme, Kurumsal Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Grup Müdürü Ayşegül Tüzün, E-GÜVEN adına bir açıklama yaptı ve hukuk dünyasına büyük önem verdiklerini, bu sebeple Uluslararası Bilişim Hukuku Kurultayı’nda yer almayı çok önemsediklerini söyledi.

Tüzün, e-imza uygulamalarının hukukçular arasında çok hızlı bir şekilde yüksek kullanım oranlarına ulaştığına dikkat çekerek ‘’Özellikle avukatlar arasında e-imza çok yaygın olarak tercih ediliyor. E-imza’nın sağladığı zaman tasarrufu sayesinde UYAP sisteminde de ciddi bir verimlilik sağlanmış durumda. Dolayısıyla e-imza, her alanda olduğu gibi hukuk dünyasında da zaman tasarrufu, maliyet avantajı ve iş gücünden tasarruf sağlıyor’’ dedi. Uluslararası Bilişim Hukuku Kurultayı’nda mobil imzanın yanı sıra, e-imza’nın oldukça önemli bir rol oynadığı KEP ve e-tebligat gibi uygulamalar da gündemin öne çıkan maddelerinden olacak.

Yorumlar
Misafir
Ee birşeyi mecbur tutarsaniz tabii çok sevilir :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.