İnternet

Instagram, Twitter ile yollarını ayırdı!

Alınan bu karar milyonlarca Twitter/Instagram kullanıcısını üzecek!

Instagram, Twitter ile yollarını ayırdı!

iOS ile hayatımıza giriş yapan, tüm dünyada milyonlarca aktif kullanıcıya sahip olan sosyal medyanın fotoğraflısı Instagram hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz aylarda Facebook tarafından yüklü bir miktar para ödenerek satın alınmıştı.

iOS ile başlayan bu tatlı serüven yine bu sene içerisinde geçtiğimiz aylarda Android'de de kullanılmaya başlanmış, kısa zamanda tüm dünyayı etkisi haline alan, çok güçlü bir sosyal medyaya dönüşmüştü.

1354752802_twitterinstagram.jpg
Bu haberimiz akıllı telefon denilince akla gelen ilk uygulamalar listesinde en başlarda yer alan Instagram kullanıcılarını biraz üzecek gibi duruyor. Facebook'un payının büyük bir etkisinin olduğu bir karar alan Instagram, Twitter entegrasyonuna uzun zamandır son vermeyi düşünüyordu. Bu karar ile ilgili ilk adımını atan Instagram, çekilen resimleri anlık olarak Twitter'da paylaşmak isteyen kullanıcıları hayal kırıklığına uğratacak.

1354752840_instagram-twitter-031112.jpeg
Kullanıcıların çoğu Instagram resimlerinin Twitter'da paylaşıldığında çok kalitesiz gözüktüğünü, orjinalinin bozulduğunu öne sürüyordu. Bu engellemeden sonra resimler daha kötü kırpılmış boyutlandırılmış gömülü içerikler olarak gözükecek.

1354752882_kevin-systrom-instagram.jpg
Bu karar ile ilgili atılan adıma açıklama ise çok gecikmeden Instagram CEO'su Kevin Systrom'dan geldi, açıklama beklendiği şekilde oldu ve CEO, asıl sebebi değil de görünen sebebi söyledi, şu sözleri sarfetti: "Bizce kullanıcılar için en iyi deneyim, içeriğin gerçekte bulunduğu sayfaya link vermemizle sağlanacaktır" dedi.

*Bakalım alınan bu karar hakkında Instagram ve Twitter kullanıcıları neler söyleyecek.
Yorumlar
twit
facebook un gelismesini istemiyor olabilirler
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.