İnternet

Instagram'a yeni hikaye özelliği yolda!

Instagram, hikayeler özelliğini genişletmeye devam ediyor.

Instagram'a yeni hikaye özelliği yolda!

Instagram, hikayeler özelliği ile günde milyonlarca insanın anlık paylaşım yapmasını daha kolay hale getirdiği bir gerçek. Artık Instagram’daki bu özelliği kullananların sayısı, Snapchat’in genel kullanıcı sayısından neredeyse iki kat daha fazla oldu desek sanırım yanlış olmazdı. 

Geçtiğimiz günlerde Instagram, Spotify desteği ile hayata geçirilen “dinlediğini paylaş” özelliği, Hikayeler’deki kullanıcı etkileşimini artırdı. Bu konuda olumlu geri dönüşler alan Instagram, müzik odaklı paylaşımlar için yeni özellikler eklemeye devam edecek gibi duruyor.

Yeni gelecek olan Music Stickers, hikaye'sinde sadece dinlediği müziği paylaşanların karşısına gelecek olan bir etiket özelliği. Facebook bu etiketler için çoğu lisans sahibiyle yakında anlaşma sağlayacak. Yani kullanılacak olan etiketler, o an dinlediğiniz sanatçıya, şarkısına ya da müzik türüne özel olabilecek. Sony, Warner Bros ve Universal gibi ana yayıncılarla yapılacak anlaşma, geniş bir çıkartma kütüphanesi görmemizi sağlayacak. 

Henüz Music Stickers'ın ne zaman geleceği belli değil ancak yakın bir zamanda getirilecek güncelleme ile özelliğin gelmesi bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.