İnternet

İnternet kafeler boşalıyor

İnternet kafelere rağbet azalıyor.

İnternet kafeler boşalıyor

Türk Telekom A.Ş Doğu 1 Bölge Müdürü Timur Sevim, yazılı bir açıklama yaptı ve açıklamasında, Türk Telekom adına Ipsos KMG tarafından 2012 yılının ilk çeyreğinde 38 ilde 15 bin üzeri hane ile yüz yüze gerçekleştirilen, bilgisayar ve internet kullanım detayları ile alışkanlıklarını ortaya koyan araştırmanın sonucunun açıklandığını söyledi.

Türkiye genelinde 38 ilde yüz yüze gerçekleştirilen araştırmanın sonuçlarına göre konuşan Timur,Türkiye'de 19,1 milyon hanenin yüzde 52'sinde bilgisayar, yüzde 41'inde ise internet bağlantısının bulunduğunu dile getirdi.

1352356858_internet.cafe.jpg

Yapılan araştırmanın sonucuna göre, bilgisayarı olan hane sayısı çoğalırken, internet kullanımında da buna bağlı olarak artış gözlendi. Timur sevim şöyle devam etti:

"İnternet kullanımında evden bağlanma oranı 2010 yılında yüzde 58 iken, 2012 yılında bu rakam yüzde 66'ya ulaştı. Geçmiş yıllarda Türkiye'deki internet kullanım alışkanlıklarında önemli yer tutan internet kafelerden internete bağlanma oranı ise düşüş gösterdi. Türkiye'deki internet kullanıcıları internete daha çok evden bağlanırken, hanelerde en çok tercih edilen internet bağlantısı ADSL olarak gözlenmiştir."

Araştırmanın diğer sonuçlarına göre ise; Türkiye'deki 19,1 milyon hanenin yüzde 34,6'sında masaüstü, yüzde 20,6'sında dizüstü bilgisayar olduğunun belirlendiğini, hem masa üstü hem de dizüstü bilgisayar bulunan hane sayısının yüzde 4,2, yeni nesil bilgisayar ürünleri netbookun oranının yüzde 0,7, tabletin de yüzde 0,2 olduğu açıklandı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.