İnternet

İnternet kesintisine dair, bir açıklama da Türk Telekom'dan!

Dün gece yaşanan internet kesintisi ile alakalı Türk Telekom'un resmi açıklaması geldi!

İnternet kesintisine dair, bir açıklama da Türk Telekom'dan!

Hatırlayacağınız üzre dün gece internette 1-2 saat içinde internette sürekli kopmalar halinde büyük bir çökme yaşanmıştı. Bir takım hacker grubu tarafından üstlenilen saldırı iddiaları acaba gerçek mi?

TİB'in saldırı hakkındaki açıklamasını okumak için tıklayın:

Türk Telekom'dan ilk, geniş resmi açıklama geldi, harfi harfine aşağıdadır:

1335627083_127920.jpg

"Türkiye'nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom olarak, sahip olduğumuz altyapıyı, güncel teknolojilerle sürekli geliştirmekte, gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla altyapımızı en yeni teknolojilerle modernize etmekteyiz.

Türkiye'nin 81 ilindeki müşterilerimizin daha yüksek hızlarda internete erişimini sağlayacak fiber internet için çalışmalarımız, aralıksız şekilde devam etmektedir. Bu çalışmalar kapsamında saatte yaklaşık 9 km fiber döşenmekte, her saat yaklaşık 1500 haneye fiber kapsamı sağlanmaktadır. Türkiye'nin birçok noktasında hem altyapı döşeme hem de yeni ekipman ve cihaz kurulumları yine bu kapsamda gerçekleştirilmektedir.

Dün gece bu çalışmalar kapsamında yapılan teknik ekipman kurulumları sırasında yaşanan teknik aksaklık bazı bölgelerde internet erişiminde sorun yaşanmasına neden olmuştur. Ancak 7 gün 24 saat hizmet veren teknik ekiplerimizin anlık müdahalesi ile sistemsel çözüm sağlanmıştır. Müşterilerimize en yüksek internet hızlarını en geniş kapsamda sunma ve Türkiye'nin her bölgesine fiber erişimi için çalışmalarımız devam edecektir.

Saygılarımızla,

Türk Telekom
"

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.