İnternet

İnternetten alışveriş yapanlara kötü haber! Kargo ücretlerini bundan sonra...

İnternetten yapılan alışverişlerde kargo iadesini artık müşteriler karşılayacak. Öte yandan cep telefonu ve bilgisayar alımlarında cayma hakkı da kaldırıldı.

Alışveriş yapanlara kötü haber! Kargo ücretlerini bundan sonra...

Resmî Gazete’de yayımlanan yeni yönetmelik, pek çok tüketiciyi üzecek bir maddeye yer verdi. Ticaret Bakanlığı tarafından paylaşılan “Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” ile ürünlerin iadesinde kargo ücreti ve cayma hakkı konularında düzenlemeler yapıldı.

Paylaşılan yönetmelikle birlikte tüketiciler, artık iade kargoların ücretini kendisi karşılamak zorunda olacak. Bununla birlikte artık satın aldığınız cep telefonu, akıllı saat, tablet, bilgisayar ve drone gibi teknolojik ürünler satın aldığınızda artık bu ürünlerde cayma hakkından faydalanamayacaksınız.

Yapılan değişikliğe üzülen yanında sevinen çok sayıda kişi de bulunmakta. Özellikle E-Ticaret ile uğraşan kişiler bu sistemi çok olumlu buluyor. Ülkemizde ücretsiz iade sistemini çok ciddi şekilde suistimal edenler bulunuyor.

Yorumlar
Bahadir
İkinci el ceplere ve PC lere rağbet artabilir
Cevapla
Yorumcu
herşeyi halka yıkın tabi
Cevapla
Vatandaş
Satıcılar boşuna sevinmesin. Ürün satışları muhtemelen azalacak.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.