İnternet

iPhone ile oluşturulan şarkı albümde yer aldı!

Grammy ödüllü Kendrick Lamar'ın son albümü Damn'de bir şarkısını sadece iPhone kullanarak oluşturulduğu açıkladı.

iPhone ile oluşturulan şarkı albümde yer aldı!

Kendrick Lamar'ın merakla beklenen albümü "Damn" Cuma günü Apple Music, Tidal, Spotify ve iTunes Store gibi dijital platformlardaki yerini aldı. Grammy ödüllü Kendrick Lamar, Damn isimli albümünü yayınladıktan sonra herkesi şakına çeviren bir açıklamada bulundu.

Normalde stüdyoda, profesyoneller tarafından dikkatli bir şekilde kaydedilmiş sesler kullanılarak Beat'ler oluşturulur. Fakat K. Lamar'ın Damn albümündeki parçalardan birinin iPhone kullanılarak oluşturulduğu açıklandı.

Steve Lacy, Kendrick Lamar'ın Damn albümündeki "Pride" şarkısının Beat'inin iPhone'daki GarageBand uygulaması ile yapıldığını açıkladı. Lacy, ayrıca dizüstü bilgisayar ve diğer profesyonel stüdyo kayıt ekipmanlarına erişemediği zaman müzik oluşturmak için iPhone'unu kullanmayı tercih ettiğini belirtti.

1492418693_steve-lacey-header.jpg

Lacy; "Nerede olursam olayım müzik yapmayı seviyorum. Özellikle iRig aksesuarını kullanarak müzikleri oluşturmaktan zevk alıyorum" dedi.

Ancak iRig ile ilgili bir sorun var. Lacy'nin kullandığı iRig modelini iPhone'a bağlamak için 3.5mm kulaklık girişi gerektiriyor. Ancak iPhone 7'de 3.5mm girişi yok.

Lacy, bu yüzden iki telefon kullanıyor. iRig adaptörüyle gitar ve bas kaydetmek için daha eski bir iPhone ve Beats kulaklıklarıyla şarkılarını dinlemek ve bestelemek için iPhone 7 kullanıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.