İnternet

Irkçı tweet başına bela oldu!

Bir öğrenci attığı ırkçı tweet ile göz altına alındı!

Irkçı tweet başına bela oldu!

Bütün Dünya'da milyonlarca kullanıcısı olan sosyal ağ sitesi olan Twitter\'da işlenen suç oranları da giderek artıyor. İDE'lerin yani düşüncelerin paylaşıldığı twitter'da yazdıklarımıza dikkat etmemiz gerekiyor. Özellikle son zamanlarda örneklerin çoğaldığını gördüğümüz gözaltına alınmaların arttığı bu dönemde twitter\'da yazdıklarımız suç delili olarak sayılabiliyor.

Korkulanın başa geldiği anlardan birisi de İngiltere'de gerçekleşti. Bir Üniversite genci twitter'da yazdığı ırkçı sözlerden sonra Polis'ler tarafından gözaltına alındı. Attığı tweetin başına bela olacağını aklının ucundan geçiremeyen genç şuanda gözaltında.

1332334693_adsiz.jpg

Hafta sonu hatırlayacağınız üzre FA Kupası, Tottenham Hotspurs-Bolton maçı var idi. Maç sırasında fenalaşan ve sahada kalbi duran Bolton oyuncusu Muamba için milyonlarca izleyici üzüntülü anlar yaşarken İngiliz öğrenci Liam Stacey, twitter'dan o dakikalarda ırkçılık içeren bir tweet gönderdi. @LiamStacey9 adıyla kullandığı twitter\'da şunu yazmıştı: “LOL, F— Muamba öldü”

Milyonlarca kitle tarafından tepki toplayan bu tweet hem sahibini gözaltının alınmasına hem de twitter hesabının yasaklanmasına neden oldu. Gösterilen tepkiler internette çığ gibi büyümeye başladı. Bu tepkiler karşısında yapılan gözaltında Stacey:" hesabım hacklenmişti" tarzındaki açıklamalarla kendini her ne kadar savunmaya almak istese de bu cümleleri bir gerekçe olarak kabul edilmedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.