İnternet

Teröristler için teknoloji çaresiz kalıyor!

Bilgisayar oyunlarını kötü emellerine bulaştıran teröristler, arka planda çok farklı işler çeviriyorlar!

Teröristler için teknoloji çaresiz kalıyor!

Teröristlerin internette popüler bilgisayar oyunlarının ardına gizlenerek haberleşip taktik tartıştığı, hatta bu oyunlardaki iletişimi kullanarak işlerini yürüttükleri ortaya çıktı. Güvenlik birimlerinin bu konuda çaresiz kaldığı öne sürülüyor.

1332297903_call-of-duty-modern-warfare-3.jpg

The Sun gazetesinin haberine göre teröristler, özellikle Call of Duty (Görev Çağrısı), PlayStation ve Xbox gibi bazı popüler oyunların oynandığı sanal ortamlara girerek, 'düşman'larıyla 'savaş' taktiklerini tartışıyor.


Herşey normal gibi gözüküyor, dışarıdan bakıldığında sorun yok  gibi duran bu olayda aslında teröristler iletişim ağını kurup birbirleriyle olan bağlarını koparmıyorlar. Oyuna ait bir çok cümlenin aslında teröristler arasında gizli mesajlaşma kodları olduğu ortaya çıktı. Günümüzde oyun dünyasının büyüklüğünü göz önüne getirecek olursak, teröristlerin ağının ulaşabileceği büyüklüğü tespit edip kontrol altında tutmak neredeyse imkansız hale gelebilir.

1332297823_ekran-alintisi.jpg

Bazı analistlere göre bu durum şöle değerlendiriliyor: "Bu korkunç bir durum, ancak şu anda yapılacak bir şey yok. Savaş oyunları oynarken savaştan, öldürmekten ve suikasttan bahsetmek işin doğası gereğidir. Dışarıdan bu konuşmaları dinlediğinizde, hangisinin gerçek hangisinin oyun icabı olduğunu anlayamazsınız"
...


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.