İnternet

İşte 2012'nin Altın Tweet'leri

Twitter bu yılın Altın Tweet'lerini açıkladı.


Twitter ''Altın Tweetler''  adını verdiği yılın en çok paylaşım tweetlerini geleneksel olarak her yıl düzenliyor. Sosyal blog bu yılda aynı geleneği sürdürdü ve bu yılın Altın Tweet'lerini açıkladı.

Yayınlanan listeye göre, 6 Kasım'da ikinci kez ABD Başkanı seçilen Barack Obama 'nın seçim sonuçları açıklandıktan sonra attığı ve eşi Michelle Obama'ya sarılmış fotoğrafının da göründüğü ''4 yıl daha'' (For More Years) tweeti dünyada 820 binden fazla retweet edildi. Bu tweeti 300 binden fazla kullanıcı favorilerine ekledi. ''4 yıl daha'' tweeti yalnızca 2012'nin değil tüm zamanların en çok paylaşılan tweeti oldu.

1356978118_twitter-pc.jpg

Obama'nın hemen alt sırasında ise 200 bin kez paylaşılan, 18 yaşındaki Kanadalı Şarkıcı Justin Bieber'ın beyin kanseri yüzünden hayatını kaybeden 6 yaşındaki hayranı Avalanna için yazdığı ve küçük kızla beraber çekilmiş fotoğrafını eklediği ''Huzur için uyu Avalanna, Seni seviyorum'' (R.I.P Avalanna, I love you) tweeti oldu.

Üçüncü sırada ise 98 bin kez retweet edilen ABD'nin ünlü Amerikan futbol takımlarından Green Bay Packers'ın oyuncusu TJ Lang'ın hakemlerle ilgili küfür içerikli tweeti oldu.

Londra Olimpiyatları, MTV Müzik Ödülleri, Euro 2012, Sandy Kasırgası, Barcelona-Chelsea maçı ve Whitney Houston 'ın ölümü, yılın en çok paylaşılan tweetleri listesinde ön sıralarda yer aldı. Olimpiyatlarla ilgili 16 günde 150 milyondan fazla tweet atılırken, 6 Kasım'da yapılan ABD Başkanlık seçimleriyle ilgili 31 milyon tweet paylaşıldı.

27 Ekim-1 Kasım arasında ABD'de, Haiti'de ve Karayipler'de etkili olan Sandy kasırgası yla ilgili 20 milyondan fazla tweetin atıldığı belirlenirken, 11 Şubat'ta hayatını kaybeden şarkıcı Whitney Houston'ın ölümüyle ilgili ise 10 milyon tweet atıldığı açıklandı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.