İnternet

Twitter'ı en aktif kullanan şehir hangisi?

Twitter, yılın sonuna geldiğimiz şu günde bazı istatistikler açıkladı

Twitter'ı en aktif kullanan şehir hangisi?

2012 yılı geride kalıyor ve dijital dünyada tutulan istatistikler bir bir gün yüzüne çıkıyor. Yakın zamanda teknoloji şirketleri 2012 yılına ait son mali raporlarını da açıklayarak son durumu gözler önüne serecek. Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal paylaşım siteleri de en çok tıklanan fotoğraflar, en dikkat çekici tweetler vb. tarzında tutulan istatistikleri açıklıyor.

Son olarak Twitter, açıkladığı rakamlarla bazı detaylara açıklık getirdi. İlk olarak Twitter’ı en aktif kullanan şehir açıklandı. Amerika ya da Avrupa’dan beklenen bu şehir uzak doğulu bir ülkeden geldi. Endonezya’nın başkenti Cakarta, Twitter’ı en aktif kullanan şehir oldu. Listenin devamında ise New York, Tokyo, Londra ve Sao Paulo yer almakta. Ülkemizde ise listeye giren tek şehir 12. sıra ile İstanbul oldu.

1356934803_twitter-featured1.jpg
Açıklanan bir diğer istatistik ise en çok Twitter hesabı olan ülkeler oldu. Listenin ilk sırası beklenildiği gibi fakat ikinci sıra için bir sürpriz karşımıza çıktı. En çok Twitter hesabı olan ülkeler ise şöyle oluştu: ABD, Brezilya, Japonya, İngiltere, Endonezya, Hindistan, Meksika, Kanada, İspanya ve Filipinler.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.