İnternet

İsveç'in sosyal medyası Türk öğrenciye emanet!

İsveç'in resmi Twitter hesabını bir haftalığına, 25 yaşındaki Türk üniversitesi öğrencisi Mehmet Murat Doğan tarafından yönetecek.

İsveç'in sosyal medyası Türk öğrenciye emanet!

İsveç'te 2011 yılından bu yana ülkenin resmi hesabı her hafta halkın içinden seçilen bir isim tarafından yönetiliyor. İsveç Enstitüsü tarafından belirlenen kişi, profile ismi ve fotoğrafını ekleyerek, bir hafta boyunca paylaşımlar yapıyor.

İsveç'in sosyal medyası Türk öğrenciye emanet!

İki yıldır İsveç'te yaşayan üniversitesi öğrencisi Mehmet Murat Doğan, 20 Ağustos haftasının sanslı ismi oldu ve bir hafta boyunca İsveç'in resmi hesabını yönetecek. Doğan, 151 bin takipçili @sweden hesabının yönetimini 20 Ağustos 2018 sabahı itibarıyla devraldı.

Doğan, iki yıldır İsveç'in Lund Üniversitesinde Uluslararası Kalkınma ve Yönetim dalında burslu yüksek lisans yaptığını belirterek "Twitter hesabını her hafta bir vatandaş yönetiyor. İsveç Enstitüsü bu hafta beni seçmiş. Benim için de büyük bir sürpriz oldu. Bir hafta boyunca daha çok yaşadığım şehir Lund'dan paylaşımlarda bulunmayı düşünüyorum" dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.