İnternet

Koronavirüs ile ilgili bir adım da Microsoft'tan geldi!

Microsoft, insanların koronavirüs vakaları ile ilgili verileri takip edeceği bir harita sistemi geliştirdi. Ancak bu harita diğerlerinden çok daha kullanışlı ve geniş kapsamlı!

Koronavirüs ile ilgili bir adım da Microsoft'tan geldi!

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, dünyanın gündemi olan ve tehdit oluşturan korona virüs ile ilgili yeni bir hizmet başlattı. Microsoft, tüm ülkelerin koronavirüs ile ilgili vaka, ölüm ve son dakika haberlerini görüntüleyebilecekleri bir koronavirüs harita sistemi geliştirdi.

Microsoft koronavirüs için yeni bir harita sistemi oluşturdu!

Bilindiği üzere koronavirüs salgınını hızla yayılmaya devam ediyor. Malesef her geçen gün yeni vakalar ve ölümlere dair bilgiler gelmeye devam ediyor. Ancak hala somut olarak kesin bir ilaç bulunabilmiş değil. Bununla birlikte tüm etkinlikler, spor karşılaşmaları, uluslararası toplantılar her şey teker teker iptal ediliyor. Virüsün bulaştığı kişiler arasında ise devlet adamları, sporcular, sanatçılar da yer alıyor. Yani virüs insan ya da mevki-makam seçmiyor.

Durumun küresel bir tehdit haline gelmesi, beraberinde birçok önlemin alınmasına neden oluyor. Ancak diğer yandan dünya genelinde vaka ve ölüm sayısı da durdurulamıyor. Google'ın rakibi, Microsoft'un arama motoru olan Bing, bu verileri canlı olarak takip edebilmek adına bir koronavirüs haritası yayınlayarak gelişmeler ile ilgili son bilgileri harita eşliğinde kullanıcıları ile paylaşıyor.

Microsoft Bing ekibinden Michael Schechter, konu ilgili şu açıklamada bulundu; “Bing, geçtiğimiz hafta, COVID-19 verilerinden oluşan haritalama ve yetkili haber kaynağını oluşturmak için çalışmalara başlamıştı.”

Kullanıcılar, adrese girdiklerinde karşılarına bir dünya haritası çıkıyor ve bu dünya haritası üzerinde de koronavirüs yayılımına dair bir harita görülüyor. Bu haritadan koronavirüs ile ilgili son bilgileri bulabileceğiniz gibi, dünya üzerinde hangi ülkelerde ne kadar vaka gerçekleştiğini de yine hızlıca öğrenebiliyorsunuz.

Eğer siz de bu haritayı incelemek isterseniz burayı tıklayarak sayfaya giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.