Güncel

Bill Gates koronavirüsü 5 yıl önceden biliyor muydu? İşte o video!

Microsoft'un kurucusu Bill Gates, koronavirüsü 5 yıl önceden biliyor muydu? İşte virüsten ölecek olan insan sayısını da verdiği o video!

Bill Gates koronavirüsü 5 yıl önceden biliyor muydu? İşte o video!

Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in 5 yıl önce virüs ile ilgili sarf ettiği sözlerin bulunduğu bir video, sosyal medya çalkalanmaya başladı! Yoksa Bill Gates koronavirüsünü yıllar önceden biliyor muydu?

Bill Gates koronavirüsü 5 yıl önceden biliyor muydu? İşte o video!

Hepimizin bildiği üzere ilk olarak Çinde ortaya çıkan ve tüm kıtalara yayılmış olan koronavirüsü, salgın şeklinde tüm dünya üzerinde etkisini tüm hızıyla göstermeye devam ediyor. Hergün yüzlerce vaka ve ölüm haberini üzülerek takip ediyoruz. Ancak koronavirüsünün kaynağı bile hala tartışılıyor ve şu ana kadar somut bir bilgi edinilmiş değil. Sadece Çinlilerin içtiği yarasa çorbasından kaynaklı ortaya çıktığına dair, vb gibi henüz resmiyet kazanmamış iddialar mevcut.

Bu konular tartışıladursun, Microsoft'un kurucusu Bill Gates'in 5 yıl önce virüs ile ilgili sarf ettiği sözlerin bulunduğu bir video, sosyal medya çalkalanmaya başladı! Yoksa Bill Gates koronavirüsünü yıllar önceden biliyor muydu?

Bill Gates, 2015 yılında gerçekleştirmiş olduğu bir TED konuşmasında, dünyayı bir sonraki büyük salgına karşı uyarmış ve “Önümüzdeki 10 yılda, bir şey 10 milyon insanı öldürürse, bu muhtemelen savaş değil, oldukça bulaşıcı bir virüs olacaktır" ifadelerine yer vermişti... 5 yıl önce çekilen bu video görüntüleri, koronavirüsü ile mücadele eden dünyada adeta şok etkisi yarattı! Gates'in bu sözleri "Virüs önceden biliniyor muydu?" sorusunu akıllara getirdi.

Bill Gates, ayrıca; "Salgın hastalıkları durdurmak için ise çok az yatırım yaptık. Bir sonraki salgın için hazır değiliz." ifadelerini kullanmıştı. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan o videoyu aşağıda sizlere sunalım. Yorum sizin...

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Bill Gates koronavirüsünü daha önceden biliyor muydu? Yoksa bu sadece bir tesadüf mü? Aşağıdaki yorumlar bölümünde düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
baron
Bill gates in rokofeller ailesi ile akrabalık bağlarının olduğu idda ediliyor, bu durumda bu işler planlı olma ihtimali çok yüksek..
Cevapla
Gokturk40
Az kitap oku. Heşeye bok atma
saçma
corona ilk defa bulunmuyor ki 2010 da keşfedildi habere bak ya
Cevapla
düşünen adam
bill gates gizlemiyor ki zaten açıkça söylüyor dünya nüfusu fazla bunuda iyi bir aşılama ve sağlık hizmetiyle %10 15 azaltabiliriz diyor.. bu ve benzeri bi ton açıklama var zaten taa 1776 adam smith ten beri var..dünya nüfusunu yüzde 20 si bize köle olarak yeter gerisini açlıkla terbiye eder savaşla vs birbirine kırdırırız diyor... parçaları birleştirenler resmi görür..
Cevapla
avni
5 yılda bir buna benzer salgınlar olduğu için söyledikleri çok normal. Corona salgını geçtikten sonra daha güçlüsü için ülkemizde gerekli simülasyonları ve hazırlıkları yapmalı
Cevapla
Yasin
Üstat kadir mısırlıoğlu’nun 2009 yılında ertan özyiğitle yaptığı bir tv programında önümüzdeki yıllarda biolojik saldırılar yapılacağını söylemişti buda aynı bir ön görü fakat bir fark var bill gates herkesin bildiği gibi bu konu hakkında bazı çalışmaları var denek olarakta aşı adı altında afrikalı insanlar kullanılıyor yani bill gates bunu bilmekle kalmayıp bizzat işin içinde diye düşünüyorum hatta daha ileri gideyim bu virüsün patenti kimin elinde araştırın
Cevapla
can
onu 12 yaşındayken üstad bende söylemiştim. ama kimse kıymetimi bilemedi. Beim benim gibi üstad ve muhterem birinin kıymetini bilemediler. Biyplojik savaşlar olacak hatta robotlar savaşacak. kimyasal bombalar çoğalacak. virüsler yapay olacak. bunları ben üstad söylüyorum. kıymetimi bilen yok
@Türkiye
Kadir mısırlıoğlu kim ! Bill Gates'in getir götür işlerini yapan birimi yoksa !?
Matrix
Aynen konuyu yakin takip etmissin eline sağlik youtube kadir misiroglu corona yazin cikar abd artik mikrop savasi yapar diyor nedenini acikliyor banada kalirsa bu abd derin devletinin bir ayagi abd de bir ayagi çinde yani yahudi siyonizim var bu isin icinde
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.