İnternet

Facebook ile Apple arasındaki tartışma büyüyor

Geçtiğimiz günlerde Apple'ın CEO'su Tim Cook'un Facebook hakkında yaptığı yorumlara Mark Zuckerberg sert yanıt verdi.

Mark Zuckerberg'den Tim Cook'a ayar

Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg, Cook'un Facebook hakkında ki “ben o duruma düşmezdim” yorumu üzerine alevi körükleyecek bazı açıklamalarda bulundu. Cook, geçen hafta Recode'a, Zuckerberg'in Cambridge Analytica konusundaki veri ihlali için geri dönüşü olmayan bir yol olduğunu açıklamalarında bulundu.

Gazeticiler'in ''Facebook’un başında siz olsaydınız ne yapardınız?'' sorusuna karşılık olarak Cook, ''ben o duruma düşmezdim, Apple olarak müşterilerimizi birer cüzdan ya da para kazandıran objeler olarak görmüyoruz'' açıklamasını yapması anlaşılan Facebook'u kızdırmışa benziyor.

Facebook ile Apple arasındaki tartışma büyüyor - Resim : 1

Mark Zuckerberg, yaptığı basın açıklamasında ''Bu tür açıklamalar son derece sığ ve gereksiz. Kendisini oldukça samimiyetsiz buluyorum. Bazı firmaların, halkı bizim üstümüze kışkırtarak prim peşinde olduğunun farkındayım.’' diyerek kavganın iyice alevlenmesine sebebiyet verdi.

Ek olarak Facebook markası'nın sadece zenginlere yönelik çalışmadığının da altını çizen Zuckerberg, ortaya çıkan veri skandalı sorununu üzerinden nasıl atacak bilemiyoruz. Apple'ın CEO’sunun bir sonraki cevabının ne olacağı ise büyük merak konusu olmakta. 

Ciddi bir itibar kaybı yaşayan Facebook'un hisseleri de büyük bir düşüş yaşadı. Sosyal medya devi, Temmuz 2017'den bu yana ilk kez 150 doların altına düştü. Başka bir deyişle 10 günde 70 milyar dolar kaybetmiş oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.