İnternet

Marka temsilcilerine Twitter'dan müjde!

Marka sahibi olup Twitter kullanan kişiler için karşılıklı iletişim biraz daha kolay hale gelecek. Hesabı doğrulanmış Twitter hesaplarına doğrudan mesaj gönderimi için söz konusu hesabın sizi takip ediyor olma zorunluluğu artık kalktı.


Twitter; The Next Web?in geçtiği habere göre takip gereksinimi konusunda yumuşadı. Bundan böyle doğrulanmış hesaba sahip kullanıcılar diğer kullanıcıların kendilerine doğrudan mesaj göndermesi için onları takip etmek ve iletişim bittikten sonra yeniden takibi bırakmak zorunda kalmasına gerek olmayacak.

Giderek müşteri hizmetleri kanalı olarak Twitter'in hayatımıza yerleştiği şu zamanda böyle bir adım atılması oldukça mantıklı geldi. Şunu söylemek gerekirse, @kullanıcı_adı terimiyle atıfta bulunmak, takip etmek, doğrudan mesaj isteğinde bulunmak ve sonrasında takibi bırakmak gibi işlemler Twitter?ı yöneten marka temsilcileri için müşteri sorunlarını yönetirken ek iş çıkarıyordu.

Bu yeni işlev Hindistan?da faaliyet gösteren mobil operatör Tata DOCOMO?nun Twitter hesabında (@tatadocomo) kullanılmaya başlandı bile. 

Önümüzdeki dönemde anlaşılan o ki bol bol reklam mesajları gelecek. Dilerim bu amaçla kullanılıp diğer kullanıcılar rahatsız edilmez.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.