İnternet

Masaüstünüze İnstagram ayarı

Dropbox ve IFTTT kullanarak Instagram'daki fotoğrafları masaüstünü arkaplanı olarak kullanın.

Masaüstünüze İnstagram ayarı

Masaüstü fotoğraflarınızı değiştirmek bilgisayarınızı kişiselleştirmenin eğlenceli ve basit yolu. Bunu daha da kişiselleştirmek için masaüstünüze kendi fotoğraflarınızı koyarsınız. Bunun için tek tek fotoğraflarınızı bilgisayarınıza yükleyip ayarlamakla uğraşırsınız.

Bunu otomatik yapmak var iken neden uğraşasınız ki!. İşte bu yazımızda size adım adım nasıl İnstagram'ı masaüstünüzde kullanacağınızı göstereceğiz.

İlk olarak, İnstagram'daki fotoğraflarımızı hem masaüstünde hemde webte tutmak için Dropbox ile senkronize edicez. Dropbox sitesine gidin ve ücretsiz olarak kayıt olun, ardından yazılımı bilgisayarınıza kurun. Yazılım kurulduktan sonra diğer işlemlere devam edebilirsiniz. Siz İnstagram'a her fotoğraf eklediğinizde IFTTT harekete geçecek ve İnstagram'daki fotoğraflarınızı Dropbox ile senkronize edecek.

Adım adım yapmanız gerekenler : 

1- sitesine girin ve yeni bir hesap oluşturun.
1369401280_ifttt.jpg


2-  1. Adımı uyguladıktan sonra bu linke tıklayarak ifttt sitesindeki sizin için hazırlanan otomasyon kısmında önce Instagram, ardından Dropbox bağlantısını Activate seçeneğinden aktifleştirin. Bunun için sizden Instagram ve önceden aldığımız Dropbox şifreniz ile sisteme giriş yapmanız istenecek. Bu adımı uyguladıktan sonra diğer adıma devam edebilirsiniz.
1369402035_asd.jpg
3- Ardından aşağıdaki resimde olduğu gibi Windows masaüstü ayarlarından Dropbox için oluşturduğunuz klasörü seçip zaman ayarını da yaptıktan sonra kaydet butonunu tıklayıp işlemimizi bitiriyoruz.
1369411515_winsn.jpg
Tebrikler, artık Instagram masaüstünüz hazır. Instagram'a yüklediğiniz her fotoğraf hem masaüstü resmi olacak hem de Dropbox sayesinde kolaylıkla fotoğraflarınızı tek çatı altında toplamış olacaksınız.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.