İnternet

Maurice Sendak kimdir?

Google'ın doodle olarak kullandığı Maurice Sendak kimdir?

Maurice Sendak kimdir?

Google anasayfasında bugün için bir Doodle hazırladı. Google'ın bugünkü Doodle'ı 10 Haziran 1928'de dünyaya gelen ve yakın bir zamanda hayata gözlerini kapatan, yazar ve ressam Maurice Sendak'ın yaş günü için oldu.

1370843933_doodle.jpg

Google anasayfasında Maurice Sendak için hazırladığı Doodle'da hareketli bir animasyon kullandı. Peki kimdir Maurice Sendak?

Tam adı  Maurice Bernard Sendak olan yazar çocuk edebiyatı üzerine eserler kaleme almıştır. Aynı zamanda iyi bir ressam olan Maurice Sendak "Where the Wild Things Are (Canavarlar Ülkesi)" adlı resimli çocuk kitabını da yazarak tüm zamanların sevilen en iyi resimli kitabını dünya edebiyatına kazandırmıştır.

1370843445_maurice-sendak-with-max-f-008-1.jpg

Yoksul bir yahudi ailesinin çocuğu olarak dünyaya gelen Sendak, Terzi bir babaya sahipti ve para kazanmak için eğitimini yarıda bırakarak çalışmaya başlamıştı.

1956 yılında Kenny's Window adlı ilk resimli kitabı raflardaki yerini almıştır. Onu dünyaya asıl tanıtan eseri olan "Canavarlar Ülkesinin Kralı" adlı eseri ise en iyi, resimli çocuk kitabı olarak Caldecott ödülünü kendisine kazandırmıştır.

Hasta olan annelerine süt alabilmek uğruna para kazanmak için çalışan iki kardeşin öyküsünü anlattığı "Brundibar" adlı eseri yazarın en çok gurur duyduğu kitabıdır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.