İnternet

Michelle Obama'nın pasaport bilgileri çalındı!

Bir grup hacker, Başkan Obama'nın eşinin pasaport bilgilerini hack'lediklerini iddia etti.

Michelle Obama'nın pasaport bilgileri çalındı!

Eylül ayının ilk günlerinde eski dışişleri bakanı Colin Powell'ın e-mail adresini hack'ledikleri iddialarıyla gündeme gelen hacker grubu, bu sefer de Amerika Başkanı Barack Obama'nın eşi, yani First Lady Michelle Obama'nın pasaport bilgilerini hack'lediklerini açıkladılar.

Hacker grubu yaptığı açıklamada Michelle Obama'nın pasaport bilgilerini çalmayı hedeflemediklerini, Beyaz Saray görevlisi olan Ian Mellul'un e-mail adresine giriş yapmalarıyla First Lady'nin pasaportunun bir fotoğrafını bulduklarını belirttiler. Belirli bir isme sahip olmayan ancak DC Leaks isimli bir site üzerinden çaldıkları bilgileri paylaşan hacker grubu, aynı web sitesi üzerinden Michelle Obama'ya ait olduğunu iddia ettikleri pasaport fotoğrafını paylaştılar.

1474575704_0922firstlady.jpg


Pasaport fotoğrafının Michelle Obama'ya ait olup olmadığı konusunda herhangi bir resmi açıklama yapılmadı ancak fotoğrafı inceleyen deneyimli kişiler, bu fotoğrafın kötü bir photoshop çalışması olduğunu düşünüyorlar. Söylenenlere göre Amerikan vatandaşlarının pasaport fotoğrafları çok daha küçük oluyor ve pasaportun geçerlilik süresi 5 sene değil, 10 sene. Fakat Michelle Obama'nın First Lady olduğunu ve bu belgenin ona özel hazırlanmış olabileceğini de unutmamak gerekiyor.

Michelle Obama'nın pasaport fotoğrafı gerçek olsun veya olmasın, yetkililer şu an hacker'ları arıyorlar. DNC e-maillerinin sızdırılmasında da rol oynayan hacker grubunun Rusya'da bulunduğu tahmin ediliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.